11.12.2014 17:17

Коли думка професіонала важливіша за патріотичний порив

На електронну пошту Координаційного центру патріотичних сил "Новий Маріуполь" прийшов анонімний лист - рефлексія на тему "безпілотника розбрату". Вважаємо за необхідне опублікувати його на нашому сайті та донести до якнайбільшого числа читачів.

Прочитав публікацію на 0629 навколо безпілотника. Вирішив звернутись зі своїм баченням, як людина, що теж допомагає армійцям. Хоча слави не чекаю. Просто роблю свою роботу. Разом з десятками своїх однодумців. Розмовляючи з військовими з приводу описаної ситуації та інших подібних, знаю її в деталях. Для повноти інформації — зв’язався з харківськими волонтерами — авторами БПЛА.

Усі знають, що від рівня технічної оснащеності учасників антитерористичної операції, навіть, за малої кількістю особового складу наших підрозділів може залежати успіх на полі бою. Тож, сучасні безпілотні літальні апарати, що поступають на озброєння нашого війська відіграють важливу роль завдання на етапі підготовки до ведення активних бойових дій та є гарантом збереження життя наших бійців у визначених районах.

Знаючи про це, керівництво АТО на півдні Донеччини постійно веде роботу щодо прийняття на озброєння нових «безпілотників» різних типів, як централізовано – з Києва, так і за допомогою залучення представників територіальної громади та недержавних структур.

Так, ще у жовтні поточного року захисники Маріуполя звернулися до місцевої влади та волонтерських організацій з проханням знайти можливість та передати підрозділам військової розвідки декілька «повітряних очей». Дану ідею першою підтримало керівництво Колективного підприємства «Маріупольський міський водоканал»,  які оголосили тендер і надали необхідні кошти в розмірі 120 тисяч гривень. Пошук потенційних виробників та сертифікацію БПЛА довірили фахівцям з даного питання – офіцерам спеціальних підрозділів Збройних Сил України, що проходять службу на півдні Донеччини.

За результатами копіткої науково-експертної роботи, кращим за тактико-технічними показниками було визнано безпілотний літальний апарат харківських авіаконструкторів типу «Гусак-1». В ході польових випробувань, у яких узяли участь майбутні власники - військові розвідники, повітряне судно показало стійкість до радіоперешкод та простоту у використанні, незалежно від погодних умов.

Паралельно з виробленням даного літального апарату, в підрозділах Збройних Сил України, розташованих у Маріуполі та його околицях, пройшли відповідну підготовку воїни-розвідники, які у подальшому повинні були б  використовувати новий БПЛА, а програмне забезпечення військової апаратури було адаптовано до майбутньої роботи саме з БПЛА «Гусак-1».

Проте, на етапі передачі спеціальної апаратури учасникам АТО, які служать на півдні Донеччини, у справу втрутилися люди, які називають себе патріотами і в своїй діяльності керуються лише власними амбіціями.

Так, в ході чергової піар-кампанії вищезгадані, так звані, «волонтери» в особі, такої собі, Вікторії просто привласнили собі право розпоряджатися грошами територіальної громади. При цьому, вони на власний розсуд вирішили кому саме передати безпілотник типу «Гусак-1».

Таким чином, із незрозумілих причин замість досвідчених військовослужбовців технічний засіб повітряної розвідки дістався добровольцям з полку спеціального призначення патрульної служби «Азов». Останні дуже добре проявили себе на полі бою і зарекомендували себе, як справжні патріоти. Але ж, через відсутність спеціалістів відповідного профілю в їхніх лавах зараз цей  зразок сучасної техніки просто припадає пилом замість того, щоб стежити за усіма переміщеннями ворога і, тим самим, врятовувати життя нашим воїнам і мирному населенню.

І ще одне. Виглядає так, ніби деякі волонтери забули, що вони — лише помічники військових. Важливі, але помічники. Доземний уклін всім за небайдужість і підтримку. За те, що беруть на себе відповідальність тиснути на владу, формувати інформаційний простір і розвивати патріотичні настрої серед населення. Але однозначно волонтери не повинні вносити своїми діями розкол і дестабілізацію в питання оборони міста. Лише конструктив. Так, ми змушені показувати проблеми із забезпеченням. Але маємо бути абсолютно байдужими до власної вигоди. Злочинним є саме бажання нажити собі політичних дивідендів чи особистої вигоди. Перетягувати ковдру і мірятись патріотизмом. Волонтер-патріот має бути готовим до того, що його особисті заслуги залишаться непоміченими. Хоча природно, що кожному дуже хочеться бути оціненим і поміченим. Зате виграє загальна справа.

Отже, подібна показова робота  окремих псевдо-патріотів лише заважає загальній перемозі в боротьбі з терористами і окупантами. Сама ж ситуація з передачею БПЛА «Гусак-1» увійшла в тупик і повстає логічне запитання: «в інтересах кого ж працюють окремі псевдо-волонтери і на чий млин вони ллють воду?».  Також зовсім не зрозуміло, чим же саме керуються у своїй роботі  подібні громадяни, якщо від цього страждає уся чітка система оборони міста Маріуполь.

І ще одне. Якщо з ненайбагатшого комунального підприємства “Міськводоканал” виділені кошти на надзвичайно потрібний БПЛА, то хто дасть відповідь про ефективність використання коштів громадян. Адже програмне забезпечення і навчені люди — в ЗСУ, а сам “літачок” - в “Азові”. Одне без іншого не працює. Завдяки самодіяльності безвідповідальних людей. Волонтери з Харкова, що створили цей БПЛА, відмовляються далі співпрацювати із цими недобропорядними волонтерами і задаються питанням: а хто взагалі така ця Вікторія?

То може варто повернути ситуацію в правове русло і запитати: наскільки ефективно використовуються бюджетні кошти, виділені на закупівлю і в який спосіб люди, що не мають до цього відношення, заволоділи майном “Міськводоканалу”? Хотілось би почути оцінку відповідних органів: хто виділив кошти, як передавався БПЛА, кому призначений, як використовується. А то схоже на те, що й справді “добрими намірами” може бути “встелена дорога до пекла”. Колеги-волонтери, давайте нехай кожен займається своєю роботою. Тією, яка найкраще в них виходить і яка принесе якнайбільше результати на користь Батьківщині. А то і так все складно.

Просто патріот.
Дивись також інші новини з розділу Публіцистика Наші тексти
02.02.2017 21:24 Як це було. Історія боротьби
12.05.2016 21:24 Жуков підпадає під декомунізацію – Український інститут національної пам’яті [ДОКУМЕНТ]
21.04.2016 19:26 Ворог біля Новотроїцьких воріт
13.03.2016 15:17 термобілизну
07.12.2014 10:58 Майдан живе
29.11.2014 19:26 Рік розгону
12.10.2014 14:09 На негідні і відверто замовні пости "нашого ще донедавна друга" Дениса Гаврилова
Количество комментариев 0

Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.

Допоможи відстояти маріуполь!
Приват Банк:
5168 7572 5409 3125 - Марія

Благодійна допомога від підприємств:
Рахунок № 26004054010711
ЄДРПОУ 39347350
МФО 335429

Банк Приват 
Громадська організація
"Координаційний центр
патріотичних сил
"Новий Маріуполь".

E-mail редакції: info@newmariupol.org

© 2014 "Новий Мариуполь"
Передрук матеріалів дозволяється тільки при проставленні гіперпосилання на newmariupol.org.
Email редакції: info@newmariupol.org
Контакти
Сайт створений і підтримується Народна Рада новости