16.02.2015 13:29

"Ізоляція" в Маріуполі


Із 12 до 15 лютого неприбутковий недержавний фонд "Ізоляція" провів в Маріуполі цілу низку заходів, реалізованих в рамках проекту "Зміна".

Упродовж цих днів було проведено багато майстер-класів від лабораторії інтелектуального і цифрового прототипування IZOLAB: робота з 3D-принтером, воркшоп з орігамі та макетування «Кавова архітектура».  14 і 15 лютого в місті пройшов майстер-клас з фотографії від фотографа Валерія Милосердова. 

Також кожного з чотирьох днів відбувався показ документальних фільмів. 

- Проект "Зміна" - це серія ініціатив, які буде реалізовано на Сході України. основа мета - виразити солідарнсть із жителями Донбасу, ми ж бо самі всі родом звідси, - розповідає директор із комунікацій Ганна Медвєдєва. - Нам треба було зрозуміти, чи є люди, яким наша творчість може бути цікавою. Ці чотири дні показали: так, їх більше, ніж ми очікували. 

Одним із найцікавіших заходів проекту стала інсталяція "Картковий будинок" від Сергія Захарова - автора вуличних карикатур, що висміюють персонажів "ДНР" (першим містом України, де її було виставлено, став саме Маріуполь). Дана композиція складається із величезних карт, на яких зображені ватажки "ДНР" та "ЛНР", а в основі її розміщено "Джокера" - Володимира Путіна. 15 лютого на її основі відбувся перфоманс.

- Ми самі малювали цих персонажів, будували цей будинок, тому тільки нам самим треба його зруйнувати, - із цими словами Сергій Захаров вибиває карту із Путіним, що тягне за собою руйнування усієї конструкції. 

Після цього перфомансу відбувся показ фільму "ПМР"(режисери Кристина Норман и Меєліс Муху із Естонії). Він присвячений  невизнаній Придністровсько-Молдавській республіці. Дивличись цю стрічку, розумієш, яке майбутнє може бути у невизнаних республік Сходу України. Дивним чином думки простих жителів Придністров'я співпадають із думками прихильників ДНР та ЛНР: таких же панічний страх перед Америкою і НАТО, така ж гордість за свободу від "нацистсько-фашистської влади". 

Але  придністровці все ж відрізняються від донбаської "вати": наші земляки встигли пожити у незалежній країні, різні сфери її життя розвивалися та прогресували, наскільки це було можливо. А ось все життя ПМР ніби застигло на початку дев'яностих, коли ця псевдодержава виникла: воно наскрізь просякнуте "совком". 

Головні події фільму точаться навколо майбутніх виборів президента. Нам показують лідерів різних політичних рухів, але і діюча влада, і опозиційна врешті говорить про одне й те саме: не можна допустити повернення ПМР до "фашистської" Молдови, Росія - наш вірний помічник і старший товариш і таке інше. Бачимо в той же час і шалену еміграцію молоді, низький рівень життя, високу смертність, безробіття...

Звісно, паралелей із Донбасом дуже багато. Тому саме цей фільм було показано в останній день "Зміни". Врешті, всі чотири дні проекту були насиченими та цікавими. Сподіваємося, із діячами "Ізоляції" ми будемо зустрічатися ще багато разів.Дивись також інші новини з розділу Новини Новини
10.11.2017 13:27 Заява щодо переслідування Хікмета Джавадова
14.05.2017 11:30 Юридична допомога
11.09.2016 22:06 У Маріуполя з’явився офіційний логотип
11.09.2016 10:38 Маріуполець здобув бронзу на Паралімпіаді в Ріо
15.02.2015 10:14 Новий генпрокурор в дії
14.02.2015 09:20 Ситуація в секторі "М" 14 лютого
12.02.2015 15:20 Вночі обстріляно Чермалик
Количество комментариев 0

Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.

Допоможи відстояти маріуполь!
Приват Банк:
5168 7572 5409 3125 - Марія

Благодійна допомога від підприємств:
Рахунок № 26004054010711
ЄДРПОУ 39347350
МФО 335429

Банк Приват 
Громадська організація
"Координаційний центр
патріотичних сил
"Новий Маріуполь".

E-mail редакції: info@newmariupol.org

© 2014 "Новий Мариуполь"
Передрук матеріалів дозволяється тільки при проставленні гіперпосилання на newmariupol.org.
Email редакції: info@newmariupol.org
Контакти
Сайт створений і підтримується Народна Рада новости