29.01.2015 22:30

Чи буде гідно покараний пастор-педофіл?

Маріупольцям давно вже відома історія пастора протестантської церкви «Ісуса Христа» М.М. Іващенка, який впродовж п’ятнадцяти  років ґвалтував неповнолітніх дівчат.  Нам всім також відомо, що ще наприкінці 2014 року педофілу судом було обрано кару за все содіяне – десять років за гратами.  Та вирок ще досі не набув чинності, бо захист підсудного відразу подав на апеляцію. М’яко кажучи, недосконала робота судових органів призвела до того, що людина, яка скалічила долі щонайменше, дванадцяти юним дівчатам (це тільки ті постраждалі, що проходять у справі), досі знаходиться на волі, продовжує головувати у релігійній організації, проводити там служби та, скоріше за все, й далі ґвалтувати неповнолітніх. 

Такий ход справи надзвичайно обурив маріупольців,  тому сьогодні, в день, коли відбулося перше слухання Апеляційного суда по справі Іващенка, біля будівлі суда зібралися протестувальники: громадські активісти та колишні прихожани церкви «Ісуса Христа», які дізнались про беззаконня, що чинить їхній псевдопастор та вийшли із цього релігійного угрупування. 

-Наш колишній духовний наставник, якому ми довіряли, творив таке жахіття поза нашими спинами. Дівчаток, що ставали його жертвами, усіляко залякував, причому настільки, що вони навіть своїм батькам боялися зізнатися, які «виховні бесіди» насправді проводить з ними пастор. А коли у міліції вже були відеодокази злочину із камер спостереження, Іващенко казав, що це – монтаж, і його нібито обмовили. Ми полишили цю церкву та намагалися витягти з неї й інших прихожан, проте багато хто з них сліпо вірять у чесність і порядність цього нелюда, - розповідає один із присутніх на акції протесту. – Але ми зробимо все, щоби домогтися максимального покарання для нього.

Такої ж думки були і всі інші протестувальники. Вони чекали на рішення суду із плакатами: «Пастор-педофіл – ганьба для Маріуполя», «Суддям – люстрацію, педофілам – кастрацію». Аж ось до людей вийшов адвокат одної з потерпілих Олег Лисодід та заявив:

-Суд відклав розгляд справи з причини того, що підсудний захворів. Зважаючи на довідку, надану його захисником, він знаходиться на стаціонарному лікуванні в міськлікарні №9. Згідно зі статтею №358 Процесуального Кодексу продовження слухання справи без підсудного не є можливим. Воно перенесене на 10 лютого, 10.00.  

Правоохоронці мають перевірити справжність медичної довідки, наданої підсудним. В свою чергу,  громадські активісти вирішили особисто перевірити, чи насправді Іващенко проходить лікування у вказаному медичному закладі. 

Виїхали всі разом до лікарні та дізналися у лікуючого медика, що Іващенко дійсно проходить лікування з 22 січня з діагнозом «Тяжка форма цукрового діабету», але на денному стаціонарі, тобто знаходиться у лікарні тільки під час проходження процедур. Тобто, фактично, має змогу відвідувати судові засідання, хоч як би не запевняли про серйозність захворювань підсудного. 

Дочекалися і самого «винуватця торжества». Вірні прихожани привезли Іващенка в інвалідному візку та усіляко намагалися захистити «духовного наставника» від прискіпливої уваги  активістів та ЗМІ. На попередження про те, що громадськість буде уважно стежити за плином судової справи, чоловік відреагував досить агресивно і навіть почав погрожувати гостям, хоча й незваним, причому, не добираючи слів. 

Та все ж, тепер йому не вдасться уникнути відповідальності: не так мало є бажаючих домогтися гідного покарання за вчинене М. Іващенком.


Дивись також інші новини з розділу Новини Новини
10.11.2017 13:27 Заява щодо переслідування Хікмета Джавадова
14.05.2017 11:30 Юридична допомога
11.09.2016 22:06 У Маріуполя з’явився офіційний логотип
11.09.2016 10:38 Маріуполець здобув бронзу на Паралімпіаді в Ріо
29.01.2015 16:45 Зорян Шкіряк: "Ми захистимо Маріуполь від ворога"
29.01.2015 13:34 Депутати збирають прес-конференцію щодо ситуації, яка склалась навколо визнання Росії агресором
28.01.2015 13:40 Неоднозначна ситуація
Количество комментариев 0

Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.

Допоможи відстояти маріуполь!
Приват Банк:
5168 7572 5409 3125 - Марія

Благодійна допомога від підприємств:
Рахунок № 26004054010711
ЄДРПОУ 39347350
МФО 335429

Банк Приват 
Громадська організація
"Координаційний центр
патріотичних сил
"Новий Маріуполь".

E-mail редакції: info@newmariupol.org

© 2014 "Новий Мариуполь"
Передрук матеріалів дозволяється тільки при проставленні гіперпосилання на newmariupol.org.
Email редакції: info@newmariupol.org
Контакти
Сайт створений і підтримується Народна Рада новости