21.03.2015 14:53

Автопробег "Мариуполь - Запорожье"

Концентрований екзистенціалізм.

Надумали ми, значить, провести патріотичний автопробіг. І не простий, а благодійний. І не будь-де, а у Запоріжжі. Чому саме там? А хтозна. Велике місто, недалеко від Маріуполя, з інших крупних міст (Дніпропетровськ, Нікополь, Мелітополь, Бердянськ) легко добратися. Планувалося, що це буде об'єднувальний захід для всього південного сходу. Ну або принаймні для приазовсько-дніпровської його частини.

Активність підкачала. Було три наших машини і ще до десятка місцевих. Попередньо прикрасивши авта прапорами, синьо-жовтими сердечками, стрічками та наліпками "Я-Маріуполь", ми виїхали на Проспект. Моя улюблена частина автопробігів - та, у якій я висовуюсь із вікна з камерою, аби усе це зняти. У такі моменти чудово розумієш собак, які, висолопивши язика, визирають у вікно під час руху. Справді кайфово.

Але пробіг пробігом. Проспект закінчився швидко, і ми пішли до пам'ятника-який-ще-не-повалили, а наші нові запорізькі знайомі пригостили нас здоровенною піцою, не давши померти з голоду заїжджим прифронтовикам. Потім був міні-пробіг по греблі через Правий берег до Хортиці, така ж швидкоплинна екскурсія островом і екстренна передача дрібки грошей та кількох мішків із овочами від запорізьких волонтерів - маріупольським.

Найцікавіше почалося потім.

Машини навантажені. Дороги жахливі. Швидкості пристойні. І - понеслась. Буквально за дві хвилини їзди від Токмака, посеред поля, одна з наших машин спіймала яму і виплюнула одразу два колеса. І стала вона, за невідь-скільки кілометрів від найближчого шиномонтажу, на двох домкратах і без двох правих дисків. А крупний напис на дверях "Я-Маріуполь" додавав цій екзистенціальній картині неймовірної концентрації. Отакий він, Маріуполь. Покоцаний, обгризаний, але стійкий і готовий до випробувань. Наша Chana теж виявилася готовою, адже поряд із нею було ще дві уцілілих машини. Одна гайнула в бік Запоріжжя, друга до Токмака. Очікувано, в Токмаку шиномонтаж знайшовся швидше, і друга машина повернулася до знедоленої Chana.

Отак стояли ми годину, провели дивовижно-червоний захід Сонця і чекали з моря погоди, чи то пак з Токмака - дисків. Холодніти стало. Темнішати. То ми й розвели багаття - із серветок, сухої трави і гілочок, які посеред поля не так уже й просто було знайти. Пісні, жарти, пересміхи. Десь між цим усім строго вирішили побудувати на місці нашої вимушеної зупинки шиномонтаж. І кав'ярню, аби не нудно було. У черговий похід за "дровами" надибав нірку мишки-полівки, у яку вона, власне, і забігала. Вирішили, що і заночувати можна буде, якщо такий знатний шашлик вдасться зготувати.

Коли диски таки привезли, цього уже і не хотілося. Ми вже знали, як облаштувати нашу стоянку і перекантуватися до ранку - під музичку все просто робиться. Але їхати довелося. Коли на дорозі побачили машину на аварійці, якийсь час ще тривали роздуми: чи зупинитись? чи запропонувати допомогу? Але, щойно вийшовши зі скрути, ми не могли оминути чужої. Підійшли. Поцікавились. Там усе під контролем, можна не допомагати. Можна їхати собі додому.

Можна. Тільки б трохи акуратніше. Бо на під'їзді до Бердянська пробили шину вже на іншій машині - теж невдало в'їхали в яму. На щастя, тут була запаска і багаття розводити не довелося. А коли за декілька кілометрів знову зустрілося авто на аварійці, то сумнівів не було: треба запропонувати допомогу. Але вона і там не знадобилася.

Тож ми на шаленій швидкості у 40-50 кілометрів продовжили свій багатостраждальний шлях додому. По дорозі потихеньку розвантажували машини: на кожному з блок-постів передавали бійцям по коробці печива, а вже на в'їзді в Маріуполь - мішки з капустою, буряком, морквою і цибулею.

Закіпчені, втомлені, але веселі, повернулися додому.

Неодмінно треба повторити.

Автор статьи Ivan Syniepalov

Видео від Громадське телебачення Приазов'я: https://www.youtube.com/watch?v=Oe_hvXGxLEI


Дивись також інші новини з розділу Новини Новий Маріуполь
04.08.2017 16:02 Волонтери взяли участь у "Програмі національних обмінів"
20.07.2017 20:10 "Медицина для людей?"
12.05.2017 21:48 Беремо участь у "Програми національних обмінів"
07.08.2015 12:39 Подяка волонтерам
24.02.2015 14:34 Передали у шпиталь засоби реабілітації
24.02.2015 13:38 Передали фарбу інструкторам
24.02.2015 13:03 Надали допомогу батальйону "Донбас"
Количество комментариев 0

Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.

Допоможи відстояти маріуполь!
Приват Банк:
5168 7572 5409 3125 - Марія

Благодійна допомога від підприємств:
Рахунок № 26004054010711
ЄДРПОУ 39347350
МФО 335429

Банк Приват 
Громадська організація
"Координаційний центр
патріотичних сил
"Новий Маріуполь".

E-mail редакції: info@newmariupol.org

© 2014 "Новий Мариуполь"
Передрук матеріалів дозволяється тільки при проставленні гіперпосилання на newmariupol.org.
Email редакції: info@newmariupol.org
Контакти
Сайт створений і підтримується Народна Рада новости